середа, 20 листопада 2024 р.

Геоінформаційні технології – це круто!

20 листопада День географічних інформаційних систем (День ГІС) (Geographic Information Systems Day - GIS Day). Саме в цей день  учні 9-11 класів Бердянської ЗОШ №7  відкрили для себе новий світ – світ геоінформаційних технологій. Під час онлайн-майстер-класу, організованого Національним Університетом "Львівська політехніка", вони дізналися, як за допомогою сучасних технологій можна створювати інтерактивні карти, аналізувати дані про навколишній світ і навіть прогнозувати майбутні зміни. 

   Ми впевнені, що знання, отримані на майстер-класі, стануть у пригоді нашим учням у майбутньому. 









понеділок, 18 листопада 2024 р.

Всеукраїнська олімпіада "На Урок" з математики

 Два учні 5 Б класу Бердянської ЗОШ №7, під керівництвом вчителя математики Коваленко Вікторії Григорівни, взяли участь у XXIII Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок».  Одна з п'ятикласниць здобула почесний Диплом ІІІ ступеня, демонструючи глибокі знання з математики. Вітаємо наших юних математиків та їхнього вчителя з перемогою!  


Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» з інформатики

22 учні 5-10 класів Бердянської загальноосвітньої школи №7 під керівництвом вчителя інформатики Коваленко Вікторії Григорівни взяли участь у XXIII Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок». З 2 жовтня по 15 листопада учні змагалися за перемогу, демонструючи свої знання та вміння розв’язувати задачі з інформатики.

За результатами олімпіади, учні нашої школи показали високий рівень підготовки. Одна учениця здобула Диплом І ступеня, троє – Диплом ІІ ступеня, ще троє – Диплом ІІІ ступеня. Всі інші учасники були нагороджені сертифікатами.

Вітаємо переможців та всіх учасників олімпіади! Бажаємо нових досягнень у вивченні інформатики!




 

пʼятниця, 8 листопада 2024 р.

Медіаграмотність для всіх

 З 24 по 31 жовтня 2024 року учні та вчитель інформатики Бердянської загальноосвітньої школи №7, як і мільйони школярів по всьому світу, долучилися до святкування Всесвітнього тижня медіа та інформаційної грамотності. Цей масштабний захід, започаткований ЮНЕСКО, спрямований на підвищення обізнаності молоді про важливість критичного мислення, розпізнавання фейкових новин та безпечного користування інтернетом.

В Україні та багатьох інших країнах світу протягом тижня проводилися різноманітні онлайн-заходи, вебінари та майстер-класи. Учні мали змогу взяти участь у національному тесті з медіаграмотності, а вчитель інформатики – у вебінарі про сучасні підходи до формування критичного мислення. 

Національний урок із медіаграмотності

Особливою подією Тижня медіаграмотності став Національний урок, який транслювався на телеканалі та ютуб-каналі «Суспільне Культура». Який спершу планували на 31 жовтняперенесли на 7 листопада, у зв’язку з періодом канікул у школярів, пояснили у проєкті з медіаграмотності «Фільтр».Учні Бердянської школи №7 також мали змогу долучитися до цього заходу. Урок проходив у форматі цікавого квесту, де школярі разом зі зірковими гостями – Машею Єфросиніною, Владом Лениним, Олександром Краковецьким та Альоною Романюк – виконували різноманітні завдання з історії, фактчекінгу та штучного інтелекту.

У сучасному світі, де інформація поширюється з неймовірною швидкістю, вміння критично мислити та розпізнавати фейкові новини є життєво необхідним. Медіаграмотність допомагає молоді стати більш обережними користувачами інтернету та захистити себе від маніпуляцій.

Участь у Тижні медіаграмотності дає учням можливість:

  • Навчитися розпізнавати фейкові новини та маніпуляції.
  • Розвинути критичне мислення та аналітичні навички.
  • Отримати знання про безпечне користування інтернетом.
  • Стати більш відповідальними громадянами цифрового суспільства.

Всесвітній тиждень медіаграмотності – це важлива ініціатива, яка допомагає молоді орієнтуватися в потоці інформації та стати більш освіченими та критично мислячими людьми. Участь у таких заходах – це інвестиція в майбутнє наших дітей.


Всеукраїнський урок медіаграмотності: вчимося розпізнавати фейки та захищатися від кібербулінгу

7 листопада учні Бердянської загальноосвітньої школи №7 долучилися до Всеукраїнського уроку з медіаграмотності. Цей масштабний захід, організований спільно Суспільним мовленням та Міністерством культури і стратегічних комунікацій, став справжнім святом для тих, хто цікавиться сучасними технологіями та прагне розвивати критичне мислення.

Урок проходив у форматі захопливого квесту, де п’ять підлітків разом із відомими зірковими гостями та експертами виконували інтерактивні завдання. Ведучим заходу став популярний телеведучий Тімур Мірошниченко, а серед запрошених експертів були: Маша Єфросиніна - експертка з проблем кібербулінгу, Владлен Мараєв - експерт з історії, Альона Романюк - експертка з фактчекінгу та Олександр Краковецький - експерт зі штучного інтелекту.

Учні Бердянської ЗОШ №7 мали змогу не лише переглянути онлайн-трансляцію, але й взяти активну участь у проходженні квесту, відповідаючи на запитання та виконуючи завдання. Особливий інтерес викликали блоки, присвячені розпізнаванню фейкових новин, розумінню роботи штучного інтелекту та протидії кібербулінгу.

Учасники уроку мали унікальну можливість позмагатися за цінні призи. Наприкінці заходу на екрані з’явився QR-код, за яким можна було пройти тест на знання матеріалу. Клас, який найшвидше та найточніше пройде тестування, отримає цінний подарунок. Учні 6-, 7-, 8-, 10- та 11 -их класів разом з вчителем інформатики пройшли запропонований тест.

Всеукраїнський урок з медіаграмотності підкреслює важливість розвитку критичного мислення у молоді. У сучасному інформаційному світі, де кожен день з’являється величезна кількість інформації, вміння відрізняти правду від брехні, оцінювати достовірність джерел та захищатися від маніпуляцій є життєво необхідним навиком. Участь у Всеукраїнському уроці з медіаграмотності стала для учнів Бердянської ЗОШ №7 не лише цікавим досвідом, але й важливим кроком у формуванні їхньої медіакультури. 

#УрокМедіаграмотності2024




середа, 30 жовтня 2024 р.

KPMG Global Cyber Day: Бердянські школярі серед учасників

 29 жовтня учні 10-их та 11-их класів Бердянської загальноосвітньої школи №7 стали активними учасниками масштабного освітнього заходу – KPMG Global Cyber Day. Цей щорічний захід, організований KPMG в Україні спільно з Державною службою якості освіти України, спрямований на підвищення обізнаності молоді про кібербезпеку.

Учасники заходу мали змогу:

  • Отримати нові знання про сучасні кіберзагрози та способи захисту від них.
  • Удосконалити цифрову грамотність, що є надзвичайно важливою в сучасному світі.
  • Поглибити розуміння правил безпечної поведінки в соціальних мережах та онлайн-іграх.
  • Дізнатися про захист персональних даних в мережі Інтернет та розпізнавання фейкових новин.

Захід проходив у форматі онлайн-трансляцій на YouTube-каналі KPMG в Україні. Учні Бердянської ЗОШ №7 активно долучилися до перегляду презентацій.

KPMG Global Cyber Day – це важливий крок до створення безпечного цифрового середовища. Завдяки таким заходами молодь отримує необхідні знання та навички для захисту себе та своїх даних в мережі Інтернет.


понеділок, 28 жовтня 2024 р.

Стартує конкурс «Бобер» (БЕБРАС) – 2024!

Мета конкурсу - популяризація і поглиблення знань з інформатики, інформаційних та комп’ютерних технологій серед учнів, поширення та впровадження національних освітніх технологій за кордоном, аналізу та запровадження сучасних прогресивних освітніх зарубіжних технологій в Україні.
Запрошую прийняти участь БЕБРАС 2024
Як виконати та надіслати роботу ПРАВИЛЬНО. Коротка але Важлива інструкція до конкурсу. Відео доступне за посиланням: https://youtu.be/riRQ0e8Nzuw
Надішліть лист  на цю пошту inf.geo.bcpto@gmail.com, якщо виявили бажання прийняти участ
ь


Тиждень кодування ЄС!

 Учні Бердянської загальноосвітньої школи №7 долучилися до масштабної всеукраїнської ініціативи "Тиждень Кодування ЄС"! Разом з тисячами однолітків по всій країні вони опанувували важливі цифрові навички: від безпечного користування інтернетом до творчого застосування цифрових інструментів.

Наша школа стала активним учасником цього важливого заходу. Завдяки спільним зусиллям учні та вчитель інформатики провели ряд цікавих занять і майстер-класів, які допомогли школярам розвинути важливі цифрові навички.

Вітаємо наших талановитих учнів та вчителя інформатики з успішною участю в "Тижні Кодування ЄС"! Ми пишаємося вашими досягненнями і впевнені, що здобуті знання стануть у пригоді в майбутньому.

#CodeWeek #EUCodeWeek #JAUkraine #DigitalSkills






четвер, 17 жовтня 2024 р.

Бердянська ЗОШ №7 долучилася до Національного тесту з медіаграмотності

 


17 жовтня 2024 року учні 10-их класів Бердянської загальноосвітньої школи №7, як і тисячі українців, взяли участь у щорічному Національному тесті з медіаграмотності. Цей масштабний захід, організований в рамках Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності 2024, спрямований на підвищення обізнаності громадян щодо важливості медіаграмотності та захисту від маніпуляцій в інформаційному просторі.

Національний проект з медіаграмотності "Фільтр", ініційований Міністерством культури та стратегічних комунікацій України за підтримки програми USAID Мріємо та діємо, втретє об’єднав українців навколо важливої теми медіаграмотності. Цьогорічний тест, що складався з 25 питань, розділених на 5 тематичних блоків, дозволив учасникам перевірити свої знання щодо достовірності інформації, особливостей соціальних мереж, етичної поведінки в мережі, навичок фактчекінгу та кібербезпеки.

Чому це важливо?

У сучасному світі, де інформація поширюється з неймовірною швидкістю, вміння критично оцінювати інформацію та захищатися від маніпуляцій є життєво необхідним. Саме тому залучення молоді до таких ініціатив, як Національний тест з медіаграмотності, є надзвичайно важливим.

Як проходив тест?

17 жовтня з 8:30 платформа для проходження тесту була доступна для всіх бажаючих. Завдання тесту були побудовані на реальних прикладах, з якими користувачі мережі стикаються щодня. Це дозволило учасникам застосувати отримані знання на практиці.

Результати тесту

Після завершення тесту учасники одразу отримали свої результати. Правильні відповіді будуть опубліковані 18 жовтня на сайті проекту "Фільтр".

Що дає участь у тесті?

  • Розвиток критичного мислення: Навчання аналізувати інформацію та розпізнавати маніпуляції.
  • Підвищення медіаграмотності: Зростання обізнаності про особливості функціонування медіапростору.
  • Захист від інформаційних атак: Набуття навичок захисту від дезінформації та кіберзагроз.

Участь у Національному тесті з медіаграмотності – це крок до формування свідомого та відповідального громадянина, здатного орієнтуватися в потоці інформації та захищати себе та оточуючих від її негативного впливу. Бердянська ЗОШ №7 показала приклад відповідального ставлення до освіти та виховання молоді, долучившись до цієї важливої ініціативи.

#НаціональнийТестЗМедіаграмотності #Фільтр #Медіаграмотність #МріємоТаДіємо

середа, 16 жовтня 2024 р.

Акція «Сильні люди»

 Учні Бердянської загальноосвітньої школи №7 долучилися до обласної благодійної акції «Сильні люди» у номінації «ІТ-листівка». Організатором заходу став Комунальний заклад «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані».

Мета акції – не лише привітати захисників та захисниць України, а й сформувати патріотичну свідомість у молоді та виховати національний світогляд через творчість.

Вісім талановитих учнів Бердянської школи №7 продемонстрували свої вміння у створенні оригінальних листівок, графічних композицій, постерів та GIF-анімацій. За допомогою сучасних комп’ютерних технологій юні творці створили справжні віртуальні шедеври, покликані підтримати наших захисників. Усі роботи було розміщено на сторінці Організатора Конкурсу у соціальній мережі Facebook «Центр «Грані» (https://www.facebook. com/ groups / 340021156566662/) під хештегом #сильнілюди24. 

Усі учасники акції від Бердянської школи №7 були нагороджені електронними дипломами Комунального закладу «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані». Вчитель інформатики, який підготував талановитих учнів, також отримав електронну подяку.

Акція «Сильні люди» доводить, що навіть у складні часи українська молодь залишається небайдужою до подій в країні та готова підтримати наших захисників. За допомогою творчості молоді люди висловлюють свою вдячність та повагу до героїв, які захищають нашу свободу.

«Створити листівку для захисника – це не просто завдання, а можливість висловити свої почуття і сказати «дякую» тим, хто боронить нашу країну».

Акція «Сильні люди» став яскравим прикладом того, як творчість може об’єднати людей та надихнути на добрі справи. Бердянські школярі довели, що навіть у віртуальному просторі можна створити щось дійсно важливе та зворушливе.




вівторок, 15 жовтня 2024 р.

Щорічний національний тест з медіаграмотності

 

Вже третій рік поспіль, напередодні Глобального тижня медіаграмотності, національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій України разом з партнерами організовує національний тест з медіаграмотності.

Тест можна пройти 17 жовтня з 8:30 до 23:59 за посиланням.

Після відповіді на 25 запитань з 5 тематичних блоків можна дізнатися свій результат. А правильні відповіді відображатимуться 18 жовтня на сайті Фільтра. Усі, хто складе тест, отримає сертифікат на електронну пошту впродовж 2 тижнів.

50 учасників і учасниць, які дадуть найбільшу кількість правильних відповідей за найкоротший час, отримають подарунки від партнерів: подарункові сертифікати на книги у Vivat, портативні зарядки, термокружки, ігри з медіаграмотності тощо. Щоб претендувати на подарунки, потрібно скласти тест 17 жовтня. Проте він буде доступним на сайті для всіх охочих і після цієї дати. Долучайтеся!

Національний тест з медіаграмотності реалізовується національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр» Міністерства культури та стратегічних комунікацій за підтримки ПРООН в Україні й фінансування уряду Японії, а також проєктом з медіаграмотності і когнітивної стійкості в Україні, що реалізується Zinc Network і фінансується урядом Великої Британії. Національний тест з медіаграмотності втілюється разом з програмою USAID «Мріємо та діємо», яка виконується IREX in Ukraine, та проєктом «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті», який втілюються IREX Ukraine за підтримки Посольства США.

Джерело: МОН


пʼятниця, 4 жовтня 2024 р.

Діти і TikTok

Протягом тижня,  з 30 вересня по 4 жовтня 2024 року.  відбувся захоплюючий захід, присвячений популярній соціальній мережі TikTok. Під час уроків інформатики учні 5-11 класів Бердянської ЗОШ № 7  мали можливість дізнатися багато нового про цю платформу.

Разом ми здійснили подорож у світ TikTok, дізналися про його історію та особливості. Обговорили як позитивні, так і негативні аспекти використання цієї соціальної мережі. Також, ми звернули особливу увагу на питання безпеки в інтернеті. Адже важливо пам'ятати, що користуючись мережею, потрібно бути обережним.

Під час заходу учні отримали корисні поради про те, як убезпечити себе в інтернеті та куди звернутися за допомогою у разі виникнення проблем.

Ми впевнені, що цей захід допоможе учням стати більш обізнаними користувачами інтернету та безпечно користуватися соціальними мережами.





вівторок, 1 жовтня 2024 р.

XXIII Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» (Осінь 2024)

 Шановні здобувачі та здобувачки освіти!

🔔 Чудова новина! 🚀 Подія осені, на яку ви чекали! 🍁
🔥 ХХІІІ Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок» 🔥
📥 Завдання відкриті: 02.10 – 11.11
🎉 Результати та нагороди: 14.11
🔴 Особливості інтернет-олімпіади «На Урок»:
⚡️ безкоштовна участь для всіх
📌 рівні умови для кожного
📌 зручний онлайн-формат
📌 відкриті результати та справедливі оцінки
📌 завдання розраховані на учнів із різним рівнем підготовки
📌 яскраві нагороди, які отримує кожен учасник
📌 нагороди для активних учителів
📌 сприяння підвищенню самооцінки учнів
📌 мотивація до навчання
📌 супровід Служби підтримки

Перший раз берете участь:
1. Відкрийте посилання 
https://naurok.ua/start
2. Введіть пароль наданий вчителем 
3. Пройдіть процедуру реєстрації (за бажанням), або пропустіть процедуру реєстрації, натиснувши на напис "Зробити це пізніше"
4. Оберіть олімпіаду - Інформатика На Урок. 

Коротка інструкція проходження олімпіади для учня   https://youtu.be/cWi_AvRofz0?si=6kRfnNv1oq9nguzs

пʼятниця, 27 вересня 2024 р.

Цифрове прибирання

У Всесвітній день прибирання, який відзначається 20 вересня, учні 8-11 класів Бердянської ЗОШ №7 долучилися до цифрового прибирання на уроках інформатики. Вчитель інформатики розповіла про важливість очищення флешок та електронних пристроїв (персональні комп’ютери, ноутбуки, смартфони) від зайвих файлів, що дозволяє звільнити місце, а відповідно зробити їх роботу швидшою, а також зменшує споживання електричної енергії та як наслідок викиди CO2 в атмосферу.

Учні провели очистку власних смартфонів від зайвої інформації. Результатом проведеної акції стало зменшення digital–відходів - вдалося почистити 2 844,8 гігабайтів сміття з смартфонів учнів.
Учні підвищили свою цифрову грамотність.





неділя, 8 вересня 2024 р.

Програмування для дівчат та хлопців: безоплатні курси учням 5-11–х класів

 Star for Life Ukraine запрошує учнів вже цієї осені на безкоштовне навчання. Учасники програми вчитимуть англійську та зможуть приєднатися до спеціальної програми ментального здоров’я. Інформація про це розміщена на сайті Міністерства освіти і науки.

Реєстрація Girls in Tech: Квантове Програмування (google.com)Реєстрація 

Python в Дії: Розвиток навичок програмування та алгоритмічного мислення (google.com)
  • Для тих, хто хоче зрозуміти розробку на JavaScript — курс . Тут теж є можливість додаткової англійської та програми ментального здоров’я. Початок навчання: 24 вересня. Для школярів від 5–го до 11–го класу. 
Реєстрація 

Frontend (HTML, CSS, JS) (google.com)

Кіберспорт, геймдизайн і можливості ШІ: школярів і студентів запрошують на безплатні IT-курси з розробки ігор англійською

 Школярів і студентів запрошують на безплатні IT-курси в межах програми розвитку цифрових навичок HP Gaming Garage. Проєкт покликаний навчити підлітків і молодь створювати власні ігри й докладніше познайомити їх з можливостями штучного інтелекту в цьому процесі.

Про це редакції “НУШ” повідомили автори ініціативи.
Обрати курси та зареєструватися на навчання всі охочі можуть за посиланнями (додані нижче)
Звертаємо увагу, що мова курсів – англійська. На платформі також є можливість увімкнути субтитри на 11 мовах.
Як розповіли організатори, усі навчальні матеріали розробили фахівці-практики, що займаються створенням ігор, дизайном і кіберменеджментом. Загалом на платформі edX зараз доступні 67 модулів, які школярі та студенти можуть проходити в будь-який зручний час.
Усі матеріали об’єднали в 3 курси:“Професійний кіберспортивний менеджмент”;“Ігровий дизайн”;“Програмування ігор”.
Крім того, у вересні на платформі для підлітків і молоді з’явився новий напрям – “Генеративний ШІ в розробці ігор”, який міститиме 15 розділів.
Під час навчання школярі та студенти зможуть докладніше дізнатися:
  • що таке кіберспорт та які в ньому існують можливості;
  • про менеджмент і бізнес у кіберспорті;
  • як відбувається організація кіберспортивних турнірів;
  • як написати сценарій гри;
  • про AI/UX дизайн і тестування ігор;
  • що таке ігрові двигуни, механіка ігор та які вони існують;
  • як використовувати можливості штучного інтелекту для розроблення ігор й багато іншого.
Кожен курс розрахований на 4 тижні навчання по 3–5 годин. Звертаємо увагу, що наразі безплатний доступ до матеріалів відкритий до 3 жовтня.

понеділок, 2 вересня 2024 р.

Щиро вітаю вас з початком нового 2024-2025 навчального року та Днем знань!


 Дорогі здобувачі та здобувачки освіти!

Щиро вітаю вас з початком нового 2023-2024 навчального року та Днем знань!
Всупереч всім викликам, нехай цей навчальний рік стане успішнішим за попередній та стане важливим кроком на шляху до нашої перемоги над російською агресією та відбудови сильної єдиної України!
Сьогодні ми з вами також стоїмо пліч-опліч, готові підтримати одне одного, надати допомогу тим, хто цього потребує та продовжувати нашу почесну місію, незважаючи на всі перешкоди!
Ми, як ніколи раніше, розуміємо цінність знань та усвідомлюємо нашу відповідальність перед майбутнім України!
Бажаю всім викладачам, колегам, співробітникам великого натхнення на шляху підкорення освітянських вершин, мудрості і порозуміння, студентам успіхів у навчанні, незгасимої мотивації, міцного здоров'я, наснаги, нам всім сили духу, завзяття, незламної віри у нашу Перемогу!
Слава Україні!