понеділок, 16 грудня 2024 р.

Професійний розвиток: участь у курсі "ІТ-інтенсив для вчителів інформатики від Google"

У листопаді 2024 року я взяла участь у курсі "ІТ-інтенсив для вчителів від Google". Програма курсу була спрямована на підвищення кваліфікації вчителів інформатики та надання їм можливості опанувати нові технології та методики викладання. 



четвер, 12 грудня 2024 р.

Я стала експертом з ШІ! І ти теж можеш

 Нещодавно я завершила захопливий онлайн-курс "Від початківця до експерта в ШІ". Це була справжня подорож у світ штучного інтелекту! З нуля я освоїла основи машинного навчання, навчилася створювати власних чат-ботів і навіть почала експериментувати з генеративними моделями.

Особливо сподобалися модулі про творчість зі ШІ та створення персональних асистентів. Це відкрило для мене безліч нових можливостей як у професійному, так і в особистому житті.

Курс постійно оновлюється, а це означає, що я завжди буду в курсі останніх трендів у сфері ШІ. Якщо ви цікавитеся штучним інтелектом і хочете розвинути свої цифрові навички, рекомендую цей курс всім!







понеділок, 9 грудня 2024 р.

9 грудня -День народження комп'ютерної миші.

 Таку знайому всім комп'ютерну мишу винайшов американець Дуглас Енгельбарт. Саме він був автором ідеї та розробником першого периферійного пристрою, до якого відразу "прилипла" назва – "мишка".




У 1963 році Енгельбарт заснував дослідницьку лабораторію, в якій стартувало відразу кілька комп'ютерних проектів. Найпомітнішими з них стали NLS (oNLine System) - гіпертекстова електронна база даних і спеціально розроблене під неї пристрій "миша", - які не призначалися для загального користування аж до середини 1980-х років.
9 грудня 1968 року Дуглас Енгельбарт представив "мишу" на конференції з обчислювальної техніки в Сан-Франциско. З тих пір ця дата вважається днем ​​народження комп'ютерної миші.
Природно, тоді та перша миша сильно відрізнялася від своїх сучасних побратимів. Це був дерев'яний куб на коліщатках з однією кнопкою. Кажуть, що її довгий провід викликав у всіх асоціації з хвостом справжніх мишей - звідси і відповідна назва пристрою.

неділя, 8 грудня 2024 р.

08.12.1919 року у місті Чигирині, Черкаської області, народилась славетна українська науковиця, математичка та програмістка Катерина Логвинівна Ющенко, яка створила першу в світі мову програмування високого рівня з практичним значенням, Адресну мову програмування.

 У цей день, 105 роки тому,
08.12.1919 року у місті Чигирині, Черкаської області, народилась славетна українська науковиця, математичка та програмістка Катерина Логвинівна Ющенко, яка створила першу в світі мову програмування високого рівня з практичним
значенням, Адресну мову програмування.

вівторок, 3 грудня 2024 р.

3 грудня Всесвітній день 3D комп’ютерної графіки (3December) (World Computer Graphics Day).

 


Свято відзначається щорічно за ініціативи компанії Alias неофіційно як свято всіх, хто працює з комп’ютерною графікою та дизайном з 1998 р. та проводяться протягом 10 днів – з 1 по 10 грудня і включають у себе майстер-класи в різних містах світу, цікаві презентації й онлайн-інтерв’ю з відомими фахівцями в цій галузі.

📆День 3 грудня обраний не випадково. Це єдиний день у році, що має знакове поєднання символів 3D – 3December.
3December – свято всіх художників і дизайнерів, чия діяльність так чи інакше пов’язана з комп’ютерною графікою – як тривимірною, так і двомірною.
ℹКомп'ютерна графіка – це сукупність методів і засобів створення та обробки зображень різної складності за допомогою визначених комп'ютерних програм.
🖼Тривимірна графіка (3D, 3 Dimensions, 3 виміри) – розділ комп'ютерної графіки, сукупність прийомів та інструментів (як програмних, так і апаратних), призначених для зображення об'ємних об'єктів.
Тривимірна графіка зазвичай оперує віртуальним, уявним тривимірним простором, який відображається на плоскій, двовимірній поверхні дисплея або аркуша паперу.
Джерело: https://www.facebook.com/share/p/15UJHj7pfo/

3 грудня День Народження SMS (Short Message Service Birthday).

 


ℹ️SMS (Short Message Service) буквально означає "Служба коротких повідомлень".
⏳З персонального комп'ютера на мобільний телефон в мережі GSM компанії Vodafone британський програмт Ніл Папуорт передав SMS-повідомлення - класичне привітання "З Різдвом!" (Merry Christmas!) директору компанії Vodafone.
Ідея створення подібного сервісу виникла в 1984 р. Першою послугу впровадила компанія Ericsson.
📝🔠Максимальна довжина повідомлення в стандарті GSM становила 140 байт, що при використанні 7-бітного кодування дозволяло додати в одне SMS-повідомлення до 160 символів на латиниці.
При використанні 8-бітного кодування (німецька, французька мова) - до 140 символів. На кирилиці можна було набирати повідомлення довжиною 70 символів.
🔠Саме поява SMS посприяла розвитку цілої системи спілкування за допомогою смайликів (стилізованих графічний зображень, що зображують ту чи іншу емоцію) і скорочень.
📖А такі стійкі нині вирази як LOL (laughing out loud), IMHO (in my humble opinion), OMG (oh my God), і BFF (best friends forever) сьогодні включені в Оксфордський словник англійської мови.
Джерело: https://www.facebook.com/share/p/187nxF8g1z/

Подяки

Бердянська ЗОШ №7 – найкрутіша школа!  Разом зі своїм вчителем інформатики вони завоювали Подяку за неймовірний внесок у цифрове прибирання на Всеукраїнському дні прибирання-2024.  #LetsDoItUkraine #ЧистаУкраїна #ЕкоГерої




понеділок, 2 грудня 2024 р.

2 грудня Всесвітній день комп'ютерної грамотності (World Computer Literacy Day).

 


🤝День ініційований в 2001 р. Національним інститутом інформаційних технологій (Індія) з метою звернути увагу громадськості на важливість доступу до сучасних технологій як одного з показників якості життя, а також сприяти підвищенню рівня комп'ютерної грамотності та розвитку якісної IT-освіти по всьому світу, особливо в країнах, що розвиваються.
ℹ️Комп'ютерна грамотність - оволодіння мінімальним набором знань і навичок роботи на персональному комп'ютері.
Розрізняють такі види комп'ютерної грамотності:
✔побутова комп'ютерна грамотність;
✔професійна комп'ютерна грамотність;
✔оволодіння комп'ютером як інтелектуальним засобом.
Сьогодні комп'ютерна грамотність - необхідне вміння, яке передбачає можливість використання комп'ютера в якості засобу діяльності так само вільно, як сучасна людини вільно володіє навичками письма та рахування.