понеділок, 30 грудня 2024 р.

Проведення уроку посприяло підвищенню кваліфікації

 Я серед освітян, які долучилися до ініціативи "Всеукраїнський урок гідності", і отримала сертифікат про підвищення кваліфікації.



пʼятниця, 27 грудня 2024 р.

Minecraft та штучний інтелект: нові інструменти для сучасного педагога

9 грудня відбувся інформативний тренінг "Навчання за допомогою Minecraft та штучного інтелекту", організований ГО "Українська посмішка". Захід зібрав педагогів, які прагнуть освоїти сучасні технології для ефективнішого навчання.

Спікери, серед яких був Людвіг Райнхард, Microsoft Master Trainer, детально розповіли про можливості використання Minecraft Education Edition та штучного інтелекту в освітньому процесі. Учасники дізналися про:

  • Інтерактивні методи навчання: як створювати захоплюючі уроки та проекти в Minecraft.
  • Розвиток навичок 21 століття: креативність, критичне мислення, співпраця.
  • Персоналізацію навчання: адаптацію освітнього процесу до потреб кожного учня.
  • Використання ШІ для автоматизації рутинних завдань та аналізу навчальних даних.

Тренінг став відмінною платформою для обміну досвідом та отримання практичних навичок. Учасники висловили захоплення можливостями, які відкривають Minecraft та штучний інтелект для сучасного педагога.
Отримала сертифікат про участь у тренінгу "Навчання за допомогою Minecraft та штучного інтелекту"! Дякую організаторам за цінні знання та нові можливості. #навчання #minecraft #штучнийінтелект #освіта

вівторок, 24 грудня 2024 р.

Мій досвід участі у Різдвяному цифровому марафоні

 З 16 по 22 грудня 2024 року я мала унікальну можливість долучитися до Різдвяного цифрового марафону, організованого Платформою індивідуального розвитку педагога та Академією цифрового розвитку. Цей тиждень став для мене справжнім святковим відкриттям та незабутнім досвідом.

Що мене вразило?
На марафоні ми крок за кроком освоювали створення яскравих святкових відео. Навчання було чітко структурованим: кожен день ми отримували нові завдання та поради від професіоналів, що надихали на творчість. Я здобула нові цифрові навички, які будуть корисними не лише у святковий період, а й у роботі та повсякденному житті.
Що вдалося створити?
За час марафону я змогла створити святкове відео, яке стало чудовим подарунком для моїх близьких. Цей процес дав мені не лише нові технічні знання, а й незабутні емоції.
Чому це варто спробувати?
Марафон подарував мені натхнення, відчуття свята та творчого піднесення. Це чудова можливість навчитися чомусь новому, відчути себе частиною спільноти однодумців і створити щось особливе своїми руками.
Якщо ви ще не зареєструвалися на Різдвяний цифровий марафон, не втрачайте нагоду! Деталі та реєстрація за посиланням: https://platforma-teacher.com.ua/marafon
.
Долучайтеся та зробіть цю зиму яскравою та натхненною!


понеділок, 23 грудня 2024 р.

Обласний конкурс «Роби як я»

 Обласний конкурс «Роби як я» став платформою для молодих талантів. Серед учасників була і  учениця 5 класу Бердянської ЗОШ №7, яка представила на конкурс колаж "Сила розуму". Ця робота, створена в номінації "Комп'ютерна графіка", стала яскравим прикладом того, як сучасні підлітки поєднують традиційні образи українського фольклору з інноваційними технологіями. Участь у таких конкурсах сприяє розвитку творчого потенціалу молоді та популяризації цифрового мистецтва. За підсумками конкурсу учениця нагороджена  дипломом комунального закладу «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді  «Грані» Запорізької обласної ради (за участь).



неділя, 22 грудня 2024 р.

Людина в історії⏳.

 Томмі Флауерс (повне ім'я – Томас Гарольд; 22.12.1905-1998), британський інженер, піонер комп'ютерної індустрії, найкращий електронник англійського Міністерства пошт, творець першої криптоаналітичної машини Colossus.

Томас Гарольд Флауерс народився в лондонському Іст-Енді, у сім'ї муляра. Родина Флауерсів жила небагато, але батьки зробили все можливе, щоб Том отримав гідну професію.
Юнак влаштувався в Королівський арсенал Вуліджа - збройове підприємство на південному березі Темзи, де він міг одночасно заробляти і навчатися основ механіки та машинобудування.
Хлопець вступив на вечірнє відділення Лондонського університету, щоб стати фахівцем з електротехніки.
У 1926 р. влаштувався на Британську королівську пошту до її телекомунікаційного департаменту, який відав телеграфом та телефонним зв'язком.
У 1930 р. Флауерс перейшов на роботу в дослідницький центр поштового відділення в Долліс-Хілл на північному заході Лондона, який активно розробляв та впроваджував автоматичні електронні АТС, що працюють на реле та вакуумних лампах.
До 1939 р. його група створила комутаційну станцію, що містила понад 3000 вакуумних ламп (крім реле) та була здатна обслуговувати близько 1000 абонентських ліній.
Війна поставила перед інженерами-електронниками принципово інші завдання та створила нові виклики.
Німці активно використовували на полях битв комунікації з шифрованими повідомленнями, створеними за допомогою машини «Енігма», а пізніше більш досконалої машини Лоренца.
❗З метою злому німецьких шифрів в Блетчлі-Парку, за 80 км на захід від Лондона, було створено спеціальну урядову установу - Державну школу кодів та шифрування (GC&CS), до роботи якої і долучився Флауерс.
Саме Флауерс запропонував більш технічно складну та амбітну ідею. А саме - побудувати електронно-обчислювальну машину.
Роботи з цією машиною проводилися в глибокій таємниці і навіть у 1970-х роках не всі дані про неї були опубліковані - всієї документації було надано гриф секретності Ultra.
📑Colossus призначався для виконання певного завдання: розкриття шифрованого листування верхівки вермахту.
Colossus не був універсальною обчислювальною машиною, як ENIAC або Марк I, проте його сміливо можна вважати першим у світі електронним комп'ютером. Colossus вирішував завдання вдвічі швидше ніж Pentium зразка 1996 р.
Споруда Colossus зайняла 11 місяців, і до Різдва 1943 р. комп'ютер видав перші результати.
Інформація про Colossus II, запущений на початку червня 1944 р., стала доступна лише у 2000 р.
🖥Комп'ютер складався з 1500 електронних ламп (2500 у Colossus Mark II), що робило Colossus найбільшим комп'ютером на той час (найближчий конкурент мав лише 150 ламп).
Система могла обробляти 5000 п'ятибітних символів (телеграфні коди Бодо, що лягли в основу сучасного семибітного ASCII) на секунду. Займана площа – приблизно 25 квадратних метрів при висоті 2,3 метри. Споживання енергії – близько 5 кВт, загальна вага близько тонни. Конструктор Томмі Флауерс іронічно називав машину "мотузково-сургучною". Першим розшифрованим за допомогою Colossus повідомленням було повідомлення про те, що Гітлер "проковтнув" дезінформацію про неіснуючу армію на півдні Англії і повірив, що висадка союзників проходитиме не в Нормандії, а в Па-де-Калі.
Увімкнені одного разу комп'ютери Colossus жодного разу не вимикалися до закінчення Другої Світової війни через особливості роботи електронних ламп. Усього було збудовано 10 комп'ютерів Colossus.
"Колоси" експлуатував військово-морський флот Великобританії, військова розвідка, ВПС, а також багато інших відомств.
Після закінчення Другої світової усі ЕОМ Colossus було демонтовано та розібрано - крім двох, які забрала собі британська розвідка.
На початку 1950-х рр. Флауерс спробував відкрити свою справу - компанію з виробництва та збирання комерційних ЕОМ, але банки, до яких він звернувся, відмовили йому в кредиті. Флауерс повернувся на телефонну станцію і пропрацював там начальником відділу комутації до самої пенсії, на яку він вийшов у 1969 р.
Томас Гарольд Флауерс помер у 1998 р. у віці 92 років.
У Великобританії працфює інститут імені Томмі Флауерса, який готує спеціалістів у галузі телекомунікацій.

понеділок, 16 грудня 2024 р.

Професійний розвиток: участь у курсі "ІТ-інтенсив для вчителів інформатики від Google"

У листопаді 2024 року я взяла участь у курсі "ІТ-інтенсив для вчителів від Google". Програма курсу була спрямована на підвищення кваліфікації вчителів інформатики та надання їм можливості опанувати нові технології та методики викладання. 



четвер, 12 грудня 2024 р.

Я стала експертом з ШІ! І ти теж можеш

 Нещодавно я завершила захопливий онлайн-курс "Від початківця до експерта в ШІ". Це була справжня подорож у світ штучного інтелекту! З нуля я освоїла основи машинного навчання, навчилася створювати власних чат-ботів і навіть почала експериментувати з генеративними моделями.

Особливо сподобалися модулі про творчість зі ШІ та створення персональних асистентів. Це відкрило для мене безліч нових можливостей як у професійному, так і в особистому житті.

Курс постійно оновлюється, а це означає, що я завжди буду в курсі останніх трендів у сфері ШІ. Якщо ви цікавитеся штучним інтелектом і хочете розвинути свої цифрові навички, рекомендую цей курс всім!







понеділок, 9 грудня 2024 р.

9 грудня -День народження комп'ютерної миші.

 Таку знайому всім комп'ютерну мишу винайшов американець Дуглас Енгельбарт. Саме він був автором ідеї та розробником першого периферійного пристрою, до якого відразу "прилипла" назва – "мишка".




У 1963 році Енгельбарт заснував дослідницьку лабораторію, в якій стартувало відразу кілька комп'ютерних проектів. Найпомітнішими з них стали NLS (oNLine System) - гіпертекстова електронна база даних і спеціально розроблене під неї пристрій "миша", - які не призначалися для загального користування аж до середини 1980-х років.
9 грудня 1968 року Дуглас Енгельбарт представив "мишу" на конференції з обчислювальної техніки в Сан-Франциско. З тих пір ця дата вважається днем ​​народження комп'ютерної миші.
Природно, тоді та перша миша сильно відрізнялася від своїх сучасних побратимів. Це був дерев'яний куб на коліщатках з однією кнопкою. Кажуть, що її довгий провід викликав у всіх асоціації з хвостом справжніх мишей - звідси і відповідна назва пристрою.

неділя, 8 грудня 2024 р.

08.12.1919 року у місті Чигирині, Черкаської області, народилась славетна українська науковиця, математичка та програмістка Катерина Логвинівна Ющенко, яка створила першу в світі мову програмування високого рівня з практичним значенням, Адресну мову програмування.

 У цей день, 105 роки тому,
08.12.1919 року у місті Чигирині, Черкаської області, народилась славетна українська науковиця, математичка та програмістка Катерина Логвинівна Ющенко, яка створила першу в світі мову програмування високого рівня з практичним
значенням, Адресну мову програмування.

вівторок, 3 грудня 2024 р.

3 грудня Всесвітній день 3D комп’ютерної графіки (3December) (World Computer Graphics Day).

 


Свято відзначається щорічно за ініціативи компанії Alias неофіційно як свято всіх, хто працює з комп’ютерною графікою та дизайном з 1998 р. та проводяться протягом 10 днів – з 1 по 10 грудня і включають у себе майстер-класи в різних містах світу, цікаві презентації й онлайн-інтерв’ю з відомими фахівцями в цій галузі.

📆День 3 грудня обраний не випадково. Це єдиний день у році, що має знакове поєднання символів 3D – 3December.
3December – свято всіх художників і дизайнерів, чия діяльність так чи інакше пов’язана з комп’ютерною графікою – як тривимірною, так і двомірною.
ℹКомп'ютерна графіка – це сукупність методів і засобів створення та обробки зображень різної складності за допомогою визначених комп'ютерних програм.
🖼Тривимірна графіка (3D, 3 Dimensions, 3 виміри) – розділ комп'ютерної графіки, сукупність прийомів та інструментів (як програмних, так і апаратних), призначених для зображення об'ємних об'єктів.
Тривимірна графіка зазвичай оперує віртуальним, уявним тривимірним простором, який відображається на плоскій, двовимірній поверхні дисплея або аркуша паперу.
Джерело: https://www.facebook.com/share/p/15UJHj7pfo/

3 грудня День Народження SMS (Short Message Service Birthday).

 


ℹ️SMS (Short Message Service) буквально означає "Служба коротких повідомлень".
⏳З персонального комп'ютера на мобільний телефон в мережі GSM компанії Vodafone британський програмт Ніл Папуорт передав SMS-повідомлення - класичне привітання "З Різдвом!" (Merry Christmas!) директору компанії Vodafone.
Ідея створення подібного сервісу виникла в 1984 р. Першою послугу впровадила компанія Ericsson.
📝🔠Максимальна довжина повідомлення в стандарті GSM становила 140 байт, що при використанні 7-бітного кодування дозволяло додати в одне SMS-повідомлення до 160 символів на латиниці.
При використанні 8-бітного кодування (німецька, французька мова) - до 140 символів. На кирилиці можна було набирати повідомлення довжиною 70 символів.
🔠Саме поява SMS посприяла розвитку цілої системи спілкування за допомогою смайликів (стилізованих графічний зображень, що зображують ту чи іншу емоцію) і скорочень.
📖А такі стійкі нині вирази як LOL (laughing out loud), IMHO (in my humble opinion), OMG (oh my God), і BFF (best friends forever) сьогодні включені в Оксфордський словник англійської мови.
Джерело: https://www.facebook.com/share/p/187nxF8g1z/

Подяки

Бердянська ЗОШ №7 – найкрутіша школа!  Разом зі своїм вчителем інформатики вони завоювали Подяку за неймовірний внесок у цифрове прибирання на Всеукраїнському дні прибирання-2024.  #LetsDoItUkraine #ЧистаУкраїна #ЕкоГерої




понеділок, 2 грудня 2024 р.

2 грудня Всесвітній день комп'ютерної грамотності (World Computer Literacy Day).

 


🤝День ініційований в 2001 р. Національним інститутом інформаційних технологій (Індія) з метою звернути увагу громадськості на важливість доступу до сучасних технологій як одного з показників якості життя, а також сприяти підвищенню рівня комп'ютерної грамотності та розвитку якісної IT-освіти по всьому світу, особливо в країнах, що розвиваються.
ℹ️Комп'ютерна грамотність - оволодіння мінімальним набором знань і навичок роботи на персональному комп'ютері.
Розрізняють такі види комп'ютерної грамотності:
✔побутова комп'ютерна грамотність;
✔професійна комп'ютерна грамотність;
✔оволодіння комп'ютером як інтелектуальним засобом.
Сьогодні комп'ютерна грамотність - необхідне вміння, яке передбачає можливість використання комп'ютера в якості засобу діяльності так само вільно, як сучасна людини вільно володіє навичками письма та рахування.

субота, 30 листопада 2024 р.

30 листопада Міжнародний день захисту інформації (Computer Security Day).


🤝
Відзначається з 1988 р. Ініціатор заходу - Асоціація комп’ютерного обладнання США.
Інформація – чи не головна цінність у сучасному світі. Через велике навантаження терміну «інформація» його єдиного визначення немає, але є багато різних думок.
Інформація це:
✅будь-які відомості, які приймаються і передаються, які зберігаються різними джерелами;
✅значущі відомості про будь-що, коли форма їх подання також є інформацією;
✅відомості, роз’яснення, виклад;
✅дані або відомості, незалежно від форми їх подання тощо.
ℹТож узагальнене поняття інформації (від лат. іnformatio – виклад, роз’яснення), в широкому сенсі, – відомості, що передаються одними людьми іншим людям усним, письмовим або будь-яким іншим способом а також сам процес передачі або отримання цих відомостей.
📑У Законі України «Про інформацію» законодавець визначає інформацію як будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.
ℹЗахист інформації (Data protection) - сукупність методів і засобів, що забезпечують цілісність, конфіденційність і доступність інформації за умов впливу на неї загроз природного або штучного характеру, реалізація яких може призвести до завдання шкоди власникам і користувачам інформації.
В Україні термін "захист інформації" вживається для опису комплексу заходів з забезпечення інформаційної безпеки.
Види захисту інформації:
✅Технічний - забезпечує обмеження доступу до носія повідомлення апаратно-технічними засобами (антивіруси, фаєрволи, маршрутизатори, токіни, смарткарти тощо):
попередження витоку по технічним каналам;
запобігання блокуванню.
✅Інженерний - запобігає руйнуванню носія внаслідок навмисних дій або природного впливу інженерно-технічними засобами (сюди відносять обмежувальні конструкції, охоронно-пожежна сигналізація).
✅Криптографічний - попереджує доступ за допомогою математичних перетворень повідомлення (ІП):
попередження несанкціонованої модифікації ;
попередження НС розголошення.
✅Організаційний - попередження доступу на об'єкт інформаційної діяльності сторонніх осіб за допомогою організаційних заходів (правила розмежування доступу).