понеділок, 16 грудня 2024 р.

Професійний розвиток: участь у курсі "ІТ-інтенсив для вчителів інформатики від Google"

У листопаді 2024 року я взяла участь у курсі "ІТ-інтенсив для вчителів від Google". Програма курсу була спрямована на підвищення кваліфікації вчителів інформатики та надання їм можливості опанувати нові технології та методики викладання. 



четвер, 12 грудня 2024 р.

Я стала експертом з ШІ! І ти теж можеш

 Нещодавно я завершила захопливий онлайн-курс "Від початківця до експерта в ШІ". Це була справжня подорож у світ штучного інтелекту! З нуля я освоїла основи машинного навчання, навчилася створювати власних чат-ботів і навіть почала експериментувати з генеративними моделями.

Особливо сподобалися модулі про творчість зі ШІ та створення персональних асистентів. Це відкрило для мене безліч нових можливостей як у професійному, так і в особистому житті.

Курс постійно оновлюється, а це означає, що я завжди буду в курсі останніх трендів у сфері ШІ. Якщо ви цікавитеся штучним інтелектом і хочете розвинути свої цифрові навички, рекомендую цей курс всім!







понеділок, 9 грудня 2024 р.

9 грудня -День народження комп'ютерної миші.

 Таку знайому всім комп'ютерну мишу винайшов американець Дуглас Енгельбарт. Саме він був автором ідеї та розробником першого периферійного пристрою, до якого відразу "прилипла" назва – "мишка".




У 1963 році Енгельбарт заснував дослідницьку лабораторію, в якій стартувало відразу кілька комп'ютерних проектів. Найпомітнішими з них стали NLS (oNLine System) - гіпертекстова електронна база даних і спеціально розроблене під неї пристрій "миша", - які не призначалися для загального користування аж до середини 1980-х років.
9 грудня 1968 року Дуглас Енгельбарт представив "мишу" на конференції з обчислювальної техніки в Сан-Франциско. З тих пір ця дата вважається днем ​​народження комп'ютерної миші.
Природно, тоді та перша миша сильно відрізнялася від своїх сучасних побратимів. Це був дерев'яний куб на коліщатках з однією кнопкою. Кажуть, що її довгий провід викликав у всіх асоціації з хвостом справжніх мишей - звідси і відповідна назва пристрою.

неділя, 8 грудня 2024 р.

08.12.1919 року у місті Чигирині, Черкаської області, народилась славетна українська науковиця, математичка та програмістка Катерина Логвинівна Ющенко, яка створила першу в світі мову програмування високого рівня з практичним значенням, Адресну мову програмування.

 У цей день, 105 роки тому,
08.12.1919 року у місті Чигирині, Черкаської області, народилась славетна українська науковиця, математичка та програмістка Катерина Логвинівна Ющенко, яка створила першу в світі мову програмування високого рівня з практичним
значенням, Адресну мову програмування.

вівторок, 3 грудня 2024 р.

3 грудня Всесвітній день 3D комп’ютерної графіки (3December) (World Computer Graphics Day).

 


Свято відзначається щорічно за ініціативи компанії Alias неофіційно як свято всіх, хто працює з комп’ютерною графікою та дизайном з 1998 р. та проводяться протягом 10 днів – з 1 по 10 грудня і включають у себе майстер-класи в різних містах світу, цікаві презентації й онлайн-інтерв’ю з відомими фахівцями в цій галузі.

📆День 3 грудня обраний не випадково. Це єдиний день у році, що має знакове поєднання символів 3D – 3December.
3December – свято всіх художників і дизайнерів, чия діяльність так чи інакше пов’язана з комп’ютерною графікою – як тривимірною, так і двомірною.
ℹКомп'ютерна графіка – це сукупність методів і засобів створення та обробки зображень різної складності за допомогою визначених комп'ютерних програм.
🖼Тривимірна графіка (3D, 3 Dimensions, 3 виміри) – розділ комп'ютерної графіки, сукупність прийомів та інструментів (як програмних, так і апаратних), призначених для зображення об'ємних об'єктів.
Тривимірна графіка зазвичай оперує віртуальним, уявним тривимірним простором, який відображається на плоскій, двовимірній поверхні дисплея або аркуша паперу.
Джерело: https://www.facebook.com/share/p/15UJHj7pfo/

3 грудня День Народження SMS (Short Message Service Birthday).

 


ℹ️SMS (Short Message Service) буквально означає "Служба коротких повідомлень".
⏳З персонального комп'ютера на мобільний телефон в мережі GSM компанії Vodafone британський програмт Ніл Папуорт передав SMS-повідомлення - класичне привітання "З Різдвом!" (Merry Christmas!) директору компанії Vodafone.
Ідея створення подібного сервісу виникла в 1984 р. Першою послугу впровадила компанія Ericsson.
📝🔠Максимальна довжина повідомлення в стандарті GSM становила 140 байт, що при використанні 7-бітного кодування дозволяло додати в одне SMS-повідомлення до 160 символів на латиниці.
При використанні 8-бітного кодування (німецька, французька мова) - до 140 символів. На кирилиці можна було набирати повідомлення довжиною 70 символів.
🔠Саме поява SMS посприяла розвитку цілої системи спілкування за допомогою смайликів (стилізованих графічний зображень, що зображують ту чи іншу емоцію) і скорочень.
📖А такі стійкі нині вирази як LOL (laughing out loud), IMHO (in my humble opinion), OMG (oh my God), і BFF (best friends forever) сьогодні включені в Оксфордський словник англійської мови.
Джерело: https://www.facebook.com/share/p/187nxF8g1z/

Подяки

Бердянська ЗОШ №7 – найкрутіша школа!  Разом зі своїм вчителем інформатики вони завоювали Подяку за неймовірний внесок у цифрове прибирання на Всеукраїнському дні прибирання-2024.  #LetsDoItUkraine #ЧистаУкраїна #ЕкоГерої




понеділок, 2 грудня 2024 р.

2 грудня Всесвітній день комп'ютерної грамотності (World Computer Literacy Day).

 


🤝День ініційований в 2001 р. Національним інститутом інформаційних технологій (Індія) з метою звернути увагу громадськості на важливість доступу до сучасних технологій як одного з показників якості життя, а також сприяти підвищенню рівня комп'ютерної грамотності та розвитку якісної IT-освіти по всьому світу, особливо в країнах, що розвиваються.
ℹ️Комп'ютерна грамотність - оволодіння мінімальним набором знань і навичок роботи на персональному комп'ютері.
Розрізняють такі види комп'ютерної грамотності:
✔побутова комп'ютерна грамотність;
✔професійна комп'ютерна грамотність;
✔оволодіння комп'ютером як інтелектуальним засобом.
Сьогодні комп'ютерна грамотність - необхідне вміння, яке передбачає можливість використання комп'ютера в якості засобу діяльності так само вільно, як сучасна людини вільно володіє навичками письма та рахування.

субота, 30 листопада 2024 р.

30 листопада Міжнародний день захисту інформації (Computer Security Day).


🤝
Відзначається з 1988 р. Ініціатор заходу - Асоціація комп’ютерного обладнання США.
Інформація – чи не головна цінність у сучасному світі. Через велике навантаження терміну «інформація» його єдиного визначення немає, але є багато різних думок.
Інформація це:
✅будь-які відомості, які приймаються і передаються, які зберігаються різними джерелами;
✅значущі відомості про будь-що, коли форма їх подання також є інформацією;
✅відомості, роз’яснення, виклад;
✅дані або відомості, незалежно від форми їх подання тощо.
ℹТож узагальнене поняття інформації (від лат. іnformatio – виклад, роз’яснення), в широкому сенсі, – відомості, що передаються одними людьми іншим людям усним, письмовим або будь-яким іншим способом а також сам процес передачі або отримання цих відомостей.
📑У Законі України «Про інформацію» законодавець визначає інформацію як будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.
ℹЗахист інформації (Data protection) - сукупність методів і засобів, що забезпечують цілісність, конфіденційність і доступність інформації за умов впливу на неї загроз природного або штучного характеру, реалізація яких може призвести до завдання шкоди власникам і користувачам інформації.
В Україні термін "захист інформації" вживається для опису комплексу заходів з забезпечення інформаційної безпеки.
Види захисту інформації:
✅Технічний - забезпечує обмеження доступу до носія повідомлення апаратно-технічними засобами (антивіруси, фаєрволи, маршрутизатори, токіни, смарткарти тощо):
попередження витоку по технічним каналам;
запобігання блокуванню.
✅Інженерний - запобігає руйнуванню носія внаслідок навмисних дій або природного впливу інженерно-технічними засобами (сюди відносять обмежувальні конструкції, охоронно-пожежна сигналізація).
✅Криптографічний - попереджує доступ за допомогою математичних перетворень повідомлення (ІП):
попередження несанкціонованої модифікації ;
попередження НС розголошення.
✅Організаційний - попередження доступу на об'єкт інформаційної діяльності сторонніх осіб за допомогою організаційних заходів (правила розмежування доступу).

пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

29 листопада День електронних привітань (Electronic Greeting Day).

 


Свято запроваджене на честь різноманітних вітальних листівок, що користувачі інтернету отримують поштою та в соціальних мережах у зв’язку з особистими, професійними та національними святами.

✉День відзначається неофіційно з метою заохочення людей підтримувати зв’язки з членами сім’ї та друзями.
📫Вітальні листівки використовувалися з 1800-х рр. Їх надсилали на Різдво, дні народження, Хелловін та з інших випадків. Пізніше були введені вітальні листівки для передачі подяки, дружби, кохання тощо. У 1910 р. засновники Hallmark створили вітальну листівку складного типу.
⏳📧Вперше електронна листівка була розроблена Джудіт Донат з компанії MIT Media Lab у 1994 р.
Електронні привітання - гарний і недорогий спосіб спілкування. Вони екологічно чисті, оскільки створюються в цифровому вигляді та надсилаються в електронному вигляді, а отже, папір не використовується.
📧Електронні листівки - це листівки, призначені для Інтернету, а не для друку. Вони широко доступні в Інтернеті та можуть бути надіслані одержувачам електронною поштою. Вони дуже гнучкі, оскільки їх можна налаштувати відповідно до вимог відправника.
Раніше електронні листівки надсилалися електронною поштою за допомогою робочого столу. Але сьогодні різноманітні електронні привітання надсилаються через соціальні мережі за допомогою смартфонів та мобільних пристроїв.
Сьогодні електронні привітання можна надсилати одній людині або кільком одночасно.
Джерело: https://www.facebook.com/share/p/19kDtzJ62B/

четвер, 28 листопада 2024 р.