субота, 30 листопада 2024 р.

30 листопада Міжнародний день захисту інформації (Computer Security Day).


🤝
Відзначається з 1988 р. Ініціатор заходу - Асоціація комп’ютерного обладнання США.
Інформація – чи не головна цінність у сучасному світі. Через велике навантаження терміну «інформація» його єдиного визначення немає, але є багато різних думок.
Інформація це:
✅будь-які відомості, які приймаються і передаються, які зберігаються різними джерелами;
✅значущі відомості про будь-що, коли форма їх подання також є інформацією;
✅відомості, роз’яснення, виклад;
✅дані або відомості, незалежно від форми їх подання тощо.
ℹТож узагальнене поняття інформації (від лат. іnformatio – виклад, роз’яснення), в широкому сенсі, – відомості, що передаються одними людьми іншим людям усним, письмовим або будь-яким іншим способом а також сам процес передачі або отримання цих відомостей.
📑У Законі України «Про інформацію» законодавець визначає інформацію як будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.
ℹЗахист інформації (Data protection) - сукупність методів і засобів, що забезпечують цілісність, конфіденційність і доступність інформації за умов впливу на неї загроз природного або штучного характеру, реалізація яких може призвести до завдання шкоди власникам і користувачам інформації.
В Україні термін "захист інформації" вживається для опису комплексу заходів з забезпечення інформаційної безпеки.
Види захисту інформації:
✅Технічний - забезпечує обмеження доступу до носія повідомлення апаратно-технічними засобами (антивіруси, фаєрволи, маршрутизатори, токіни, смарткарти тощо):
попередження витоку по технічним каналам;
запобігання блокуванню.
✅Інженерний - запобігає руйнуванню носія внаслідок навмисних дій або природного впливу інженерно-технічними засобами (сюди відносять обмежувальні конструкції, охоронно-пожежна сигналізація).
✅Криптографічний - попереджує доступ за допомогою математичних перетворень повідомлення (ІП):
попередження несанкціонованої модифікації ;
попередження НС розголошення.
✅Організаційний - попередження доступу на об'єкт інформаційної діяльності сторонніх осіб за допомогою організаційних заходів (правила розмежування доступу).

пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

29 листопада День електронних привітань (Electronic Greeting Day).

 


Свято запроваджене на честь різноманітних вітальних листівок, що користувачі інтернету отримують поштою та в соціальних мережах у зв’язку з особистими, професійними та національними святами.

✉День відзначається неофіційно з метою заохочення людей підтримувати зв’язки з членами сім’ї та друзями.
📫Вітальні листівки використовувалися з 1800-х рр. Їх надсилали на Різдво, дні народження, Хелловін та з інших випадків. Пізніше були введені вітальні листівки для передачі подяки, дружби, кохання тощо. У 1910 р. засновники Hallmark створили вітальну листівку складного типу.
⏳📧Вперше електронна листівка була розроблена Джудіт Донат з компанії MIT Media Lab у 1994 р.
Електронні привітання - гарний і недорогий спосіб спілкування. Вони екологічно чисті, оскільки створюються в цифровому вигляді та надсилаються в електронному вигляді, а отже, папір не використовується.
📧Електронні листівки - це листівки, призначені для Інтернету, а не для друку. Вони широко доступні в Інтернеті та можуть бути надіслані одержувачам електронною поштою. Вони дуже гнучкі, оскільки їх можна налаштувати відповідно до вимог відправника.
Раніше електронні листівки надсилалися електронною поштою за допомогою робочого столу. Але сьогодні різноманітні електронні привітання надсилаються через соціальні мережі за допомогою смартфонів та мобільних пристроїв.
Сьогодні електронні привітання можна надсилати одній людині або кільком одночасно.
Джерело: https://www.facebook.com/share/p/19kDtzJ62B/

четвер, 28 листопада 2024 р.

вівторок, 26 листопада 2024 р.

Соціальні мережі: як не заблукати в цифровому лісі?

 26 листопада, у Всесвітній день інформації, учні 9-х класів Бердянської ЗОШ №7 взяли участь у цікавому заході, присвяченому безпеці в соціальних мережах.

За допомогою яскравої презентації та інтерактивних вправ учні дізналися про історію соціальних мереж, їхні переваги та недоліки. Особливу увагу було приділено питанням безпеки: як захистити свої особисті дані, як розпізнати онлайн-шахраїв та як вести себе в мережі, щоб уникнути неприємних ситуацій.

Цей захід допоміг зрозуміти учням, що соціальні мережі – це не тільки розвага, але й інструмент, який потрібно вміти використовувати з користю.


26 листопада Всесвітній день інформації (World Information Day).


 День відзначають за ініціативи Міжнародної академії інформатизації (МАІ), що має генеральний консультативний статус в Економічній і Соціальній радах ООН.

Інформація – це все те, чим можуть бути доповнені наші знання і припущення.
Єдиного визначення цього терміну немає і до сьогодні, але є багато різних думок.
☑Інформація – це будь-які відомості, які приймаються і передаються, які зберігаються різними джерелами.
☑Інформація – це сукупність відомостей про навколишній світ, про всілякі процеси, що протікають у ньому, які можуть бути сприйняті живими організмами, електронними машинами та іншими інформаційними системами.
☑Інформація – це значущі відомості про будь-що, коли форма їх подання також є інформацією, тобто має функцію, що форматує згідно з власною природою.
☑Інформація – це відомості, роз’яснення, виклад.
☑Інформація – це будь-які дані або відомості, які кого-небудь цікавлять.
☑Інформація – це відомості про об’єкти і явища навколишнього середовища, їх параметри, властивості і стан, які сприймають інформаційні системи (живі організми, керуючі машини та ін.) в процесі життєдіяльності та роботи.
ℹЯкщо ж узагальнити, то інформація, в широкому сенсі, - відомості, що передаються одними людьми іншим людям усним, письмовим або будь-яким іншим способом (наприклад, за допомогою умовних сигналів, з використанням технічних засобів), а також сам процес передачі або отримання цих відомостей.
🖥💽Інформація – чи не головна цінність у сучасному світі. Бо всім відомо – хто володіє інформацією, той править світом.
Головна ж мета свята – полегшення життя людства в результаті спрощення процедури отримання великих обсягів інформації в максимально короткі терміни і з високою швидкістю.
За допомогою Всесвітнього дня інформації його ініціатори припускали звернути увагу фахівців на основні проблеми і завдання в даній області знань з тим, щоб зробити існування земних жителів більш якісним з точки зору інформаційних технологій.
📱📲Актуальною донині тенденцією світового рівня є всебічний розвиток мобільного зв'язку, високошвидкісної мережі Інтернет, заміна звичного телебачення більш близьким духу часу цифровим.
https://www.facebook.com/share/p/1EdShcrGJv/

четвер, 21 листопада 2024 р.

Безпека в мережі – основа гідності

 21 листопада 2024 року учні 10 та 11 класів Бердянської загальноосвітньої школи №7 взяли участь у масштабному освітньому заході "Гідність в інтернеті - гідність у житті". Ця ініціатива стала частиною відзначення Всесвітнього дня гідності, який спрямований на підвищення обізнаності молоді про важливість поваги до себе та інших, як у реальному житті, так і в цифровому просторі.

Уроки інформатики перетворилися на захоплюючий квест, під час якого учні дізналися про цінності, безпеку та цифрове благополуччя. Завдяки методичному забезпеченню від програми "Аси інтернету", школярі отримали можливість розкрити для себе нові грані інтернету та зрозуміти, як використовувати його з користю і безпекою.

"Ми вважаємо, що виховання цифрової грамотності – це невід'ємна частина сучасного освітнього процесу, – зазначає  вчитель інформатики. – Захід "Гідність в інтернеті - гідність у житті" допоміг нашим учням розвинути критичне мислення, навчитися розпізнавати маніпуляції та захищати себе від кібербулінгу".

Учасники заходу отримали не лише нові знання, а й сертифікати, що підтверджують їхню участь у Всесвітньому дні гідності. Крім того, кожен учень отримав спеціальний робочий зошит (путівник), який стане в нагоді для подальшого вивчення тем, пов’язаних з безпекою в інтернеті.

#gdignity #gdignityUkraine





середа, 20 листопада 2024 р.

Геоінформаційні технології – це круто!

20 листопада День географічних інформаційних систем (День ГІС) (Geographic Information Systems Day - GIS Day). Саме в цей день  учні 9-11 класів Бердянської ЗОШ №7  відкрили для себе новий світ – світ геоінформаційних технологій. Під час онлайн-майстер-класу, організованого Національним Університетом "Львівська політехніка", вони дізналися, як за допомогою сучасних технологій можна створювати інтерактивні карти, аналізувати дані про навколишній світ і навіть прогнозувати майбутні зміни. 

   Ми впевнені, що знання, отримані на майстер-класі, стануть у пригоді нашим учням у майбутньому.